Актуальні проблеми нашого сьогодення різні для кожної людини. Один назве проблему фінансового характеру, інший підніме питання стану здоров’я або екології, хтось скаже що це проблема рівня освіти, а інший назве її людської самотності. Технічний прогрес об’єднує людей, допомагаючи нам у роботі, у навчання, суспільстві. Комп’ютери, мобільні телефони, інтернет, машини, літаки – це все зближує нас. Створює ілюзію стабільності. Благополуччя. Але, якщо обернутися навкруги і подивитися на світ без рожевих окулярів, ми побачимо, що світ живе своїми законами, не підвладними людству. В економіці, кліматі,екології, у світі, у нашому дворі. Глобальне потепління, паводки, тайфуни, цунамі, землетруси, епідемії, війни щорічно забирають життя сотні тисяч людей. Чому у світі так багато нещасть? Не знаю. Чого завжди страждають невинні люди? Не можу сказати. Але я знаю точно, що це заставляє нас задуматись: «Чи правильно ми живемо?». Можливо це лише моя історія, а може історія кожного.
Світ повен людей які багато розмовляють і мало працюють. І так мало працьовитих, від роботи яких може залежати багато міні проектів, про які ми не знаємо. Але якщо з’єднати десять таких проектів, то отримаємо якусь частину економіки країну. Що якщо кількість таких людей буде зменшуватися з кожним роком. До чого ми прийдемо і головне, що там знайдемо?
Корупціяу країні великого масштабу. Кожна дитина знає, що все купується і продається. Навіть дружба у багатьох випадках стає торгово-риночними відносинами. Безкоштовна освіта коштує грошей, свобода коштує грошей, навіть на нашому здоров’ї багато заробляють. Низький рівень інтелектуального рівня дітей, студентів. Я знайома із школярами які навіть не знають як користуватися друкованою книгою. Одним з прикладів щодо інтелектуального рівня є сучасна українська музика, яку нам доводиться слухати. Читати під призвіщем людини яка і говорити без фонограми не може «НАРОДНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ». Співаки потопають у плагіаті чужих слів пісень і музики. А наш народ «ХАВАЄ». Звісно, хтось зацікавлений у процесі дебіляризації суспільства. А найстрашніше те, що суспільство в цілому це влаштовує. Чи не є це проблемою нашої країни, чи зміниться це колись? Безперечно так, але для цього кожному треба робити світ кращим. Знати, що не пройшовши до підніжжя гори, ніколи не потрапиш на гору. І вірити у краще. Поганого у світі багато, але доброго більше. Добро завжди перемагає зло.